• 06 GRUDNIA 2017 ROKU

      ROZŚWIETLENIE CHOINKI WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • 01 GRUDNIA 2017 ROKU

      DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA I NOCNE CZYTANIE

     • …..  Pro memoriam -----  Dnia 30 listopada bieżącego roku w Jędrzejowie w Centrum Kultury odbyło się spotkanie trzecioklasistów naszej gminy z Panem Mariuszem Błaszczakiem – Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

       Dzieci pod okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poprzez zabawę i śpiew piosenek uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz ważnych numerów alarmowych.
       Minister M. Błaszczak 10-letniemu Aleksandrowi Jastrzębskiemu z klasy IV ze Szydłowca wręczył zasłużony medal. Chłopiec podczas letnich wakacji zauważył przygniecionego przez samochód kierowcę. Zaalarmował sąsiadów i wezwał telefonicznie pogotowie ratunkowe prosząc o pomoc. Na spotkaniu tym byli obecni również nasi uczniowie z klasy 3a wraz z wychowawczynią Panią Joanną Olszewską. Mali i młodzi uczniowie mogli poznać bohatera dnia i poprzez program edukacyjny pod hasłem: ,, RAZEM BEZPIECZNIEJ IM. WŁADYSŁAWA STASIAKA,, naśladować postawy ludzi godnych  pochwały i nieść pomoc tym, którzy są w potrzebie.   

       / zdjęcia zamieszczono w kronice szkolnej /

                         Opracował: W.Włodzimierz

     • 11Listopad - Narodowe Święto Niepodległości

      Ten dzień upływał w naszej szkole pod hasłem "ROZŚPIEWANA PRZERWA"

           posłuchaj.mp4

       

       

     • Pod kierunkiem nauczycieli tj. Pani M.Morąg i Pani A.Markiewicz w klasie 3b został zorganizowany konkurs recytatorski, który miał miejsce w dniu 10.11.2017 r. * I* miejsce zdobył  WIKTOR KRZYSZTOFIK, * II* - BARTOSZ WODECKI oraz ZUZANNA MAJCHER. Uczniowie ci recytowali wiersz pod tytułem: ,, PoSZuKIwaNiE SkaRbÓw,, autorki A. Frączek.  Wszystkim uczestnikom składamy  g RA T u L a C j E. / Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy /

                                 …….       OPRACOWAŁ: W.WŁODZIMIERZ

     • ,,,,,,,,,,,,,,,    100   LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI   ,,,,,,,,,,,,,,

       Dnia 06 listopada 2017 roku w Jędrzejowie odbył się KOROWÓD NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowany przez P. AGATĘ WOJTYSZEK – WOJEWODE ŚWIETOKRZYSKĄ. Spotkanie patriotyczne miało miejsce przy Centrum Kultury o godz. 9.00 i 11.30..Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponad podstawowych. W barwnym korowodzie  uczestniczyło 106 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami i wychowawcami.                       =====  MIŁO  I  PRZYJEMNIE===

               -------           Opracował:  W. Włodzimierz             -------

     • DZIEŃ PAPIESKI obchodzony  I N A C Z E J …..     Dnia 16.10.2017 r. na sali gimnastycznej odbył się konkurs wiedzy na temat pontyfikatu JANA PAWŁA II, który skierowany został do uczniów kl. V,VI i VII. Komisję reprezentowali następujący nauczyciele P. AGATA PRUSICKA i P. Włodzimierz  Walczyński. Jury przygotowano 36 pytań  -  oto niektóre z nich:  data chrztu K. Wojtyły. data spotkania Ojca świętego z polską reprezentacją drużyny piłkarskiej w Rzymie ,ilość odbytych pielgrzymek do naszej Ojczyzny, wyjaśnienie terminu konklawe itp. Uczniowie do tego konkursu przygotowywali się przez ok. 2 tygodnie korzystając z wiedzy zawartej w Internecie, a przede wszystkim poszukiwali ją w literaturze i czasopismach. I tak I miejsce zdobyła klasa V, drugie klasa VII, a trzecie – kl. VI. Po zakończeniu powyższego konkursu  Barbara Leśniewska i Paweł Leśniewski zaśpiewali wszystkim obecnym ulubioną piosenkę Ojca świętego pod tytułem ,, BARKA ,, oraz ,, RÓŻAŃCOWA PANI ,, Na zakończenie Jury  podziękowało  wszystkim  uczniom za ich posiadaną wiedzę i nagrodziło dyplomami i głośnymi brawami.    

                     *****************   opracował: W. WŁODZIMIERZ                        

     •              Ślubowanie  klasy pierwszej odbyło się  dnia   11.10.2017 roku.

      Uczniowie do tej pięknej  uroczystości .przygotowywali się przez kilka tygodni. Uczyli się na pamięć różnych  tekstów , wierszy, piosenek itp.  A pod okiem wychowawczyni wytrwale ćwiczyli  program podczas licznych prób. Od samego rana w tym dniu panowała ożywiona ,ale bardzo miła atmosfera w  szkole , jak i w klasie. Uczniowie ubrani byli  w odświętny strój  galowy . Warto też podkreślić wystrój sali gimnastycznej  - zostało wykonanych wiele przepięknych dekoracji, a wymowny tekst hasła  ,, DZISIAJ JUŻ JESTEM UCZNIEM I KLASY .. stał się uwieńczeniem tego wydarzenia.  Na sali gimnastycznej  Pani dyrektor  powitała gorąco rodziców, uczniów klas trzecich, nauczycieli i gości. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Pani Zdzisławy Witek  zaprezentowali swój program artystyczny,  a po jego wysłuchaniu nadszedł najważniejszy moment to jest   złożenie ślubowania.  Dyrektor  szkoły Jolanta Wójcik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia  mówiąc .PASUJE CIĘ NA UCZNIA. –  dotykając wielkim ołówkiem ramię każdego z nich. Następnie uczniowie z  kl.3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów malutkie upominki i złożyli wszystkim stosowne życzenia. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

            ===========           opracował: W.Włodzimierz

     • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

      Dnia 27.09.2017 roku, my uczniowie klas IIIb oraz IV-VII wraz z nauczycielami: panią Martą Leksą, Ewą Bieniek, Agnieszką Pawłowską, Małgorzatą Morągo raz panem Piotrem Zaczkowskim i Hubertem Waleronem pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Zbiórkę wyznaczono na godzinie 3:45. Ruszyliśmy z uśmiechem na twarzy i lekkim zaspaniem. Celem naszego wyjazdu było ZOO, Panorama Racławicka i spacer po Starym Mieście. Droga trwała ok. 5 godzin. Postoje mieliśmy na stacjach benzynowych. Kupowaliśmy tam prowiant, a nauczyciele pili w tym czasie ulubioną kawę. Jazda upłynęła bardzo szybko i przyjemnie. Cały czas żartowaliśmy i śpiewaliśmy. Nikt nie był smutny ponieważ, nasi opiekunowie dbali o swoich podopiecznych. Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do ZOO. Najpierw poszliśmy do oceanarium gdzie czuliśmy się jak ryby w wodzie cool . Później zmierzyliśmy się ze swoimi lękami w terrarium. Następnie oglądaliśmy różne zwierzęta np. lwy, małpy, hipopotamy, rekiny, krokodyle, tygrysy, leniwce i inne… oraz karmiliśmy kozy. Po wspaniałym spacerze zjedliśmy obiad. Po posiłku mieliśmy warsztaty o małpach z Panią przewodnik. Następnym punktem zwiedzania była Panorama Racławicka. Przedstawiono nam makietę, na której były ukazane położenia wojsk polskich i rosyjskich, podczas bitwy pod Racławicami. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście. Spacerowaliśmy w podskokach i wielkim uśmiechem. Niestety wycieczka dobiegała już końca. Droga powrotna minęła szybko ponieważ,  -spaliśmy. Na parkingu szkolnym byliśmy po północy, czekali tam na nas nasi rodzice.

      Wycieczkę zaliczamy do udanych, ponieważ wesoło i miło spędziliśmy czas. Chcielibyśmy powtórzyć ten wyjazd w tym samym, najlepszym towarzystwie.

      Dziękujemy organizatorom za tą wspaniałą wycieczkę.

                                         smileysmileysmileysmileysmiley              

      Sprawozdanie napisały uczennice klasy VI        - zapraszamy do galerii