• 29 września Samorząd Uczniowski przeprowadził wyboru Rzecznika Praw Ucznia na rok szkolny 2017/2018. Społeczność uczniowska zdecydowała, że Rzecznikiem Praw Ucznia zostanie Piotr Zaczkowski, który zdobył 41 głosów. Głosowało 66 uczniów.

Piotr Zaczkowski

• 20 czerwca 2017 odbył się kolejny już finał międzyszkolnego konkursu „1 z 10”. Bezkonkurencyjni okazali się nasi uczciwe, którzy zajęli najwyższe lokaty.
            1. miejsce zajął Mikołaj Talarowski, 2. miejsce – Mateusz Rybiński, a 3. – Oskar Grad.

Sprawozdawca - Piotr Zaczkowski.

• 14 czerwca 2017 roku o godzinie 13:30 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy, w którym wzięły udział klasy IV, V i VI. Opiekunami byli nauczyciele: panie Bernadeta Michalkiewicz, Ewa Bieniek, Anna Markiewicz, Małgorzata Morąg, pan Piotr Zaczkowski. Towarzyszył nam również rodzic, pan Krzysztof Chabior.

Trasa wiodła przez Skroniów, Prząsław Mały, Chorzewę, Caców, Tyniec, Cierno, Warzyn, aby zatoczyć koło i powrócić do Skroniowa. Liczyła ona około 40 km. Pogoda była wspaniała, trochę słońca, trochę chmur. Pierwszy dłuższy postój mieliśmy w Tyńcu – domu rodzinnym pani Anny Zaczkowskiej. Rajd zakończyliśmy wspaniałym ogniskiem, zorganizowanym przez rodzinę Państwa Chabiorów. Zmęczeni, ale zarazem szczęśliwi, siedząc przy ognisku, planowaliśmy kolejny rajd rowerowy.

Rajdy rowerowe mają na celu propagowanie turystyki rowerowej, mają służyć integracji klasowej, a przede wszystkim mają unaocznić naszym uczniom, jak piękna jest Ziemia Jędrzejowska.

Organizator i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

• W dniach 17-18 maja 2017 roku byliśmy wraz ze Szkołą Podstawową w Potoku Wielkim na wycieczce w Warszawie. Harmonogram był mocno napięty. Zwiedziliśmy m.in.: Pałac Kultury i Nauki, Krakowskie Przedmieście, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy.

Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

• Majowa transmisja iTeatru spektaklu miała formułę, której do tej pory nie widzieliśmy –
            a mianowicie komedii  dell’arte. Była to propozycja katowickiego Śląskiego Teatru
            Lalki i Aktora Ateneum zatytułowana „Miłość do trzech pomarańczy”, którą zobaczyliśmy
            na żywo z Katowic 23 maja o godz. 10.00. Przed transmisją odbyło się krótkie wprowadzenie
            reżysera spektaklu, które pozwoliło widzom lepiej zrozumieć konwencję komedii dell’arte
            dowiedzieć się nieco więcej o tej rzadko spotykanej formule, a tym samym lepiej zrozumieć sam spektakl.

Organizator spotkań i sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

• 28 kwietnia 2017 roku zorganizowaliśmy uroczysty apel, poświęcony 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni:
            -Mazurek 3 Maja- inny tytuł Witaj, majowa jutrzenko, Polska flaga. Jak wiemy, 2 maja w całej Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Flaga jest - obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości.
            - ostatni utwór Na majówkę.

Apel przygotowali: pan Józef Zugaj oraz pan Piotr Zaczkowski.

Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

• 25 kwietnia 2017 roku 87 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu jędrzejowskiego wzięło udział w finale IV Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci” organizowanym przez Burmistrza Jędrzejowa, Instytut Pamięci Narodowej oddział
            w Kielcach, MOZ NSZZ „Solidarność. Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotował  Piotr Zaczkowski. Oto wyniki testów w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce - Aneta Jagodzińska Szkoła Podstawowa w Miąsowej – 33 pkt.

II miejsce - Szymon Zieliński Szkoła Podstawowa w Kozłowie – 27 pkt.

III miejsce - Magdalena Raus Szkoła Podstawowa w Małogoszczu – 25 pkt.

III miejsce - Bartosz Kuśmierz Szkoła Podstawowa w Skroniowe – 25 pkt.

Ponadto Tymoteusz Chabior zdobył 20 pkt.

Sprawozdawca -  Piotr Zaczkowski