• 11 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie zostały przeprowadzone powiatowe eliminacje XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten systematyzuje wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Przybyłych na eliminacje powiatowe uczniów i ich opiekunów powitali - bryg. Paweł Jakubowski - komendant powiatowy PSP w Jędrzejowie, dh Janusz Grabek – prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jędrzejowie, a zarazem wicestarosta jędrzejowski. Turniej składał się z dwóch etapów części pisemnej  -  testu oraz części ustnej, do  której zostali zakwalifikowani uczniowie z największą ilością punktów z testu. W przerwie, pomiędzy etapami eliminacji, młodzieży oraz opiekunom, zaprezentowano wyposażenie pojazdów pożarniczych.

      Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

      Kategoria szkoły podstawowe:

      • I miejsce – Kamil Chaja, Zespół Placówek Oświatowych w Kortnicy; 
      • II miejsce – Magdalena Waluśkiewicz, Szkoła Podstawowa w Węgleszynie; 
      • III miejsce – Szymon Nawrot, Szkoła Podstawowa w Skroniowie. 

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W dniach 31.03. – 4.04. 2017 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Oryginalnego
      T - shirtu. Uczniowie samodzielnie musieli zaprojektować i wykonać t-shirt. Koszulka z oryginalnym napisem, oryginalnie wykonana to świetny sposób na modny look. Uczniowie świetnie bawili się wchodząc w role projektantów, krawcowych/krawców. W grupie dziewcząt zwyciężyły Joanna Laskowska i Karolina Zuchowicz. W grupie chłopców triumfowali Mikołaj Bołdyn i Alan Wyrozumski. Pomysłodawcą akcji był Piotr Zaczkowski, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 24 marca 2017 roku przeprowadzony został konkurs 1 z 10 – etap szkolny.
      W zmaganiach wzięli udział: z nr. 1 – Mikołaj Tatarowski (klasa V), z nr. 2 – Maja Środa (klasa IV), z nr. 3 – Oskar Grad ( klasa V), z nr. 4 – Mateusz Rybiński (klasa V), z nr. 5 – Mikołaj Grad (klasa V), z nr. 6 – Konrad Olesiński (klasa VI), z nr. 7 – Iga Grad (klasa IV), z nr. 8 – Wojciech Krysiński (klasa IV), z nr. 9 – Tymoteusz Chabior (klasa VI) oraz z nr. 10 – Bartosz Kuśmiersz (klasa VI). Byli to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen za 1. okres roku szkolnego 2016/2017.

      Po zaciętej walce do finału przeszła trójka uczniów z klasy V – Mikołaj Talarowski, Oskar Grad, Mateusz Rybiński. W finale zwyciężył Mateusz Rybiński, który zdobył 61 punktów, zachowując 3 szanse. Oskar Grad zdobył 52 punkty, zachowując 1 szansę, a Mikołaj Tatarowski 92.

      Trójka ta na przełomie maja i czerwca 2017 roku zmierzy się w wielkim finale z trema zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Rakowie i trzema zawodnikami ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim. Etap międzyszkolny odbędzie się w Potoku Wielkim pod nazwą 1 z 9.

      Gratulujemy zwycięzcy Mateuszowi Rybińskiemu i trzymamy kciuki za wielki finał. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Piotr Zaczkowski.

                                                                                         Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez
      i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca uczniowie ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie podczas konkursów. Zanim jednak one rozpoczęły się uczniowie pod okiem pani Anny Bukowiec przygotowali część artystyczną połączoną z quizami na temat wiosny. Około godziny 11.00 wyszliśmy ze szkoły, aby wziąć udział w kolorowym pochodzie przez Skroniów. W ten sposób chcieliśmy przepędzić zimę a powitać upragnioną i długo wyczekiwaną wiosnę. Przemarszowi towarzyszyły piosenki śpiewane przez uczniów. Następnie rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich konkursy. Pierwszym był „Mam talent”, w którym pierwsze miejsce ex aequo zajęły Milena Koncewicz oraz Joanna Laskowska. Milena zaprezentowała taniec współczesny. Joanna Laskowska zaprezentowała talent związany z ewolucjami z hula hop. Przypomnijmy, że zwyciężyła w konkursie „Mam talent” w 2015 roku. W grupie klas młodszych zwyciężył Bartosz Wodecki, który wziął udział w konkursie plastycznym. Drugi konkurs to „Karaoke”.
      W grupie klas I-III zwyciężył duet Zofia Chabior i Zuzanna Majcher z klasy II B.
      W klasach starszych bezapelacyjnie zwyciężyła Natalia Kaczmarczyk z klasy V. Gratulujemy!! W czasie zabawy panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili.

                                                                                     Sprawozdawca - Piotr Zaczkowski

     • W dniu 17.03.2017r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbyła  się gminna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nagrody  dla  zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta Jędrzejowa. W eliminacjach gminnych udział wzięło 13 uczestników z poszczególnych szkół z terenu miasta i gminy Jędrzejów. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon Nawrot.

      I grupa wiekowa –Szkoły podstawowe:

      1. Szymon Nawrot – Szkoła Podstawowa w Skroniowie.
      2. Miłosz Twardowski - Szkoła Podstawowa w Rakowie.
      3. Piotr Szczerba - Szkoła Podstawowa w Łysakowie.

       

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 10 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się kolejny już wieczorny maraton filmowy.
      Spotkanie  rozpoczęło się o godzinie 17.00, a zakończyło o 22.00. W przerwie między filmami odbyła się bitwa na poduszki. Znajoma sala polonistyczna wieczorem wyglądała zupełnie inaczej niż za dnia. Materace, poduszki, koce i oczywiście niezbędny przy oglądaniu filmów prowiant, a także wspaniałe towarzystwo i repertuar pozwoliły w miły sposób odpocząć po ciężkim tygodniu nauki. Mamy nadzieje, że wszystkim uczestnikom maratonu spodobał się taki sposób spędzania czasu w szkole. Opiekunami byli pani Ewa Bieniek oraz Piotr Zaczkowski.

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 8 marca 2017 roku na sali gimnastycznej męska część naszej szkoły z okazji Dnia Kobiet przygotowała konkursy-niespodzianki dla wszystkich dziewczyn z klas IV-VI. Dziewczyny wystartowały w trzech konkurencjach: wbijania gwoździ, ubijania piany z białek oraz golenie na mokro kolegów z klasy. Wszystkie konkurencje były na czas.

      Pierwszą i trzecią wygrały dziewczyny z klasy VI, drugą z klasy IV. Zabawa była przednia, humory wszystkim dopisywały. Zobaczymy, jaką niespodziankę przygotują chłopakom dziewczyny z okazji Dnia Chłopaka? Organizatorami konkursów byli: Szymon Nawrot, Mateusz Belicki oraz Piotr Zaczkowski.

                                                                 Opracował – Piotr Zaczkowski

     • 1 marca 2017 roku uczniowie klas III-VI wraz z wychowawcami  wybrali się do Centrum Kultury w Jędrzejowie na przedstawienie pt. Nasz Mikołajek. Dzięki spektaklowi  przygotowanemu przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie ekscytujące przygody Mikołajka i jego towarzyszy. W barwnych i rozśpiewanych perypetiach bez trudności dojrzeliśmy swoje przeżycia, doświadczenia i problemy z jakimi przychodzi nam się zmierzyć każdego dnia. Podobnie jak bohaterowie stawiamy sobie pytania: Jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń? Co to znaczy odpowiedzialność? Czy warto obrażać się na całe życie? Czy dziewczyny są fajne? Brawurowe przygody, gwałtowne zwroty akcji, niezwykła fabuła, a przede wszystkim zabawne sytuacje  sprawiały, że nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Spektakl o dobrym wychowaniu na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wyjście zorganizował Piotr Zaczkowski.

                                                                             Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • 1 marca 2017 roku zorganizowaliśmy uroczysty apel poświęcony pamięci „Żołnierzy wyklętych”. Pierwszy marca  jest symboliczną datą, gdyż właśnie tego dnia w roku 1951 został wykonany wyrok śmierci na Łukaszu Cieplińskim i kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Siedmiu Żołnierzy Wyklętych zostało rozstrzelanych w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Mimo komunistycznych fałszerstw oraz propagandy pamięć o nich wciąż trwa. Pierwszy  marca 2017 roku  w naszej szkole upłynął w podniosłej atmosferze. Część artystyczna obfitowała w melodie pieśni patriotycznych oraz w najważniejsze informacje dotyczącego tego święta (biografie powojennych bohaterów). Akademię przygotowali panowie Józef Zugaj i Piotr Zaczkowski.

       Opracował – Piotr Zaczkowski