• Harmonogram spotkań informacyjnych dla NAUCZYCIELI I RODZICÓW

      – reforma edukacji

      Panie, Panowie
      Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice

      Szanowni Państwo,

      w związku z wdrażaniem reformy edukacji w dniach 20.02.2017 r. – 9.03.2017 r. odbędą się spotkania dla nauczycieli oraz rodziców uczniów świętokrzyskich szkół/placówek.

      Podczas spotkań zostaną omówione tematy związane z wejściem w życie ustaw z dnia 14 grudnia 2016 – Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe i wynikające z nich zadania dla organów prowadzących, nadzoru pedagogicznego, dyrektorów szkół i nauczycieli. Ponadto przedstawione zostaną informacje na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

      W powiecie jędrzejowskim spotkania:

      - dla NAUCZYCIELI rozpoczynają się o godzinie 14.00. Przy każdym z terminów spotkań znajduje się link do rejestracji dla nauczycieli.

      - dla RODZICÓW rozpoczynają się o godzinie 16.00. Rodzice chcący wziąć udział w spotkaniach nie rejestrują się poprzez stronę internetową. Listy obecności będą dostępne na miejscu.

       

      Harmonogram spotkań dla nauczycieli i rodziców

      Nauczyciele - 2 marca 2017 r. godz. 14.00

       

                          Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie ul. 11-go Listopada 37

                             (II piętro, sala nr 38) Zarejestruj się

       

      Rodzice  -  2 marca 2017 r.  godz. 16.00

                         Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie ul.11-go Listopada 37     

                            (II piętro, sala nr 38)

       

     • 20 lutego 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Krawata" pod hasłem: "Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany, Siostro i Bracie!"

      Idea akcji była taka, że każdy uczeń, który przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie nie będzie pytany. Nie miało znaczenia, czy się jest chłopcem, czy dziewczynką. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie.          http://zdjecia.interia.pl/galeria

                                                                             Sprawozdawca – opiekun SU, Piotr Zaczkowski

     • 14 lutego 2017 roku tradycyjnie już w naszej szkole była poczta walentynkowa, którą zorganizował samorząd uczniowski. Do specjalnej skrzynki można było wrzucać tzw. walentynki. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi

      Piotr Zaczkowski –opiekun SU

     • 27 stycznia 2017 roku odbył się już po raz piąty próbny sprawdzian szóstoklasisty, do którego uczniowie przystąpili wraz z rodzicami. Sprawdzian przygotował i przeprowadził wychowawca klasy VI Piotr Zaczkowski. Składał się z dwóch części – polonistycznej i matematycznej. Jak co roku sprawdzian przysporzył wiele emocji zarówno uczniom jak ich rodzicom.
      Wraz ze zmianą sytemu oświaty sprawdzian szóstoklasisty nie będzie już przeprowadzany. Mają go zastąpić egzaminy zewnętrzne na zakończenie ośmioklasowej szkoły podstawowej. Mimo wszystko chcieliśmy podtrzymać tę tradycję sprawdzianu próbnego z rodzicami.
      Ponadto 6 kwietnia 2017 r., czyli w terminie organizacji sprawdzianu państwowego, uczniowie napiszą sprawdzian, nad którym pracuje wydawnictwo edukacyjne OPERON. Będzie to
      jedyny sprawdzian zewnętrzny, w oficjalnej formule, który obiektywnie zweryfikuje poziom wiedzy uczniów kończących klasę szóstą. Sprawdzian szóstoklasisty pełnił znaczącą rolę podsumowującą trzyletnią pracę. We wszystkich szkołach w Polsce uczniowie przystąpią do niego tego samego dnia. 

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,

      Sprawozdawca – Piotr Zaczkowski

     • W dniach 24 i 25 styczniabieżącego roku w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji w Jędrzejowie. Dzieci przedszkolne gr. I – III oraz uczniowie klas II – VI z opiekunami i wychowawcami wysłuchali program edukacyjny pt.: „BEZPIECZNE    FERIE”.

      Opracował: W.W.

     • W dniach 19 i 20 stycznia 2017 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skroniowie odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Babci i Dziadka.

      W pierwszym dniu pod opieką nauczycieli: P. A. Bukowiec, M. Dawidowskiej oraz S. Dulewicz grupa przedszkolaków zaprezentowała swoim dziadkom wiele ciekawych i atrakcyjnych układów tanecznych, pląsów, recytacji poezji i grupowych śpiewów piosenek. Grupa III wystawiła bożonarodzeniowe jasełka wcielając się w rolę głównych bohaterów znanych bajek. Każde dziecko tej grupy skierowało do przybyłych gości piękne słowa życzeń a na końcu dziadkowie zostali obdarowani piernikowym serduszkiem z treścią: „100 LAT". Organizatorzy tego przedsięwzięcia zaprosili zebranych na kubek gorącej herbaty bądź kawy oraz ciasteczka.

      W drugim dniu tego święta nastąpiła również niepowtarzalna prezentacja programu artystycznego dla kochanych dziadków przez uczniów klasy II a, II b i III. Pod kierunkiem Pani J. Olszewskiej oraz P. T. Fendrych uczniowie przedstawili inscenizację pt.: „U  B A B C I   I  U  D Z I A D K A” oraz wiele bogatych w treść utworów i piosenek. Wychowawczyni klasy II b z uczniami opracowała montaż słowno muzyczny zatytułowany: „KOCHAM BABCIĘ, KOCHAM DZIADKA”. Na zakończenie uczniowie ci również złożyli gościom serdeczne życzenia, wręczyli drobne upominki i laurki przygotowane przez siebie, a Rada Rodziców zaprosiła na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

      Opracował: W. W.

     • 17 stycznia 2017 roku już po raz 6. zorganizowałem w naszej szkole DZIEŃ ZIMY. Było śnieżnie, mroźno. Na świeżym powietrzu upiekliśmy kiełbaskę, uczniowie z wielką radością mogli bezkarnie rzucać się śnieżkami.  Zdjęcia w zakładce-album fotograficzny.

      Piotr Zaczkowski – opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają rówieśnikom w krajach misyjnych. W Święto Objawienia Pańskiego przeżywaliśmy Misyjny Dzień Dzieci. Wtedy za przykładem Mędrców ze Wschodu, kolędnicy misyjni przynoszą Jezusowi w darze swój trud kolędowania, radości i smutki z tym związane, a także zebrane ofiary, które będą przeznaczone dla wielu dzieci  z Tajlandii.

                Każdego roku kolędnicy Ci wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona była Tajlandii i problemowi dzieci „niewidzialnych”.  W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa przez co staja się potencjalnymi ofiarami handlu. Są również odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub choroby zakaźne.

      6 stycznia 2017 w Kościele Parafialnym w Skroniowie uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem Pani mgr Agaty Prusickiej zostały wystawione Jasełka po mszach świętych o godzinie 9.00 oraz 11:30 dla całej wspólnoty.

      Po Jasełkach każde z występujących dzieci otrzymało słodycze od Pana Grzegorza Kuśmierza oraz Grupy – „RAZEM”.

      Zebrane pieniądze przekazano na rzecz dzieci w Tajlandii.

                                                                 Opracował: W.W.

     • Nowy Rok Liturgiczny w Kościele  katolickim  rozpoczął się 27 listopada 2016 roku Pierwszą Niedzielą Adwentu. Uczniowie klas III – VI uczestniczyli w nabożeństwach adwentowych pod hasłem „W Domu Królowej Maryi” w naszej świątyni. Pod kierunkiem Pana Włodzimierza W. zredagowali około 200 modlitw i próśb skierowanych do Pana Jezusa przez wstawiennictwo Naszej Matki Niepokalanej. Przedstawione modlitwyzostały złożone do skarbonki, a później przekazane do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie.W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się rekolekcje pod hasłem „Rekolekcje Adwentowe ze Św. Maksymilianem” w dniach 16-18 grudnia 2016 roku. Prowadzone one były przez Ojca Brunona - cystersa z Jędrzejowa, który ofiarował naszej świątyni relikwie Świętego Maksymiliana Kolbego.

      W niedzielę po mszy świętej o godzinie 9.00 nasi uczniowie podziękowali Ojcu Rekolekcjoniście za obecność i naukę rekolekcyjną. 

                                                                 Opracował W.W.

     • Zdrowe żywienie według uczniów z naszej szkoły     angelcoolcheeky    http://zdjecia.interia.pl/galeria

                                                                                                                       zobacz filmik Zdrowe_odzywianie.wmv

      8 listopada w  Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów powiązanych tematycznie ze zdrowym odżywaniem i stylem życia. 

      Pierwszy konkurs był skierowany do uczniów klas młodszych. Uczniowie przygotowali prace plastyczne pod tytułem I love healthy food. Nagrody wręczyła pani Anna Zaczkowska, organizatorka konkursu, w dwóch kategoriach - praca samodzielna ucznia oraz praca z pomocą rodziców ucznia. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

      Praca samodzielna:

      1. Julia Maciąg – klasa III,
      2. Milena Prawda – klasa III, Bartłomiej Budziński – klasa III,
      3. Amelia Siołek – klasa II B

       

      Praca niesamodzielna:

      1. Wiktor Krzysztofik, Albert Sutowicz – klasa II B
      2. Martyna Nowakowska - klasa II A, Julia Koncewicz – klasa II B
      3. Dawid Kisiel – klasa II A

       

      Drugi konkurs dedykowany był uczniom klas IV-VI i polegał na stworzeniu krótkiego, kilkuminutowego spotu, promującego zdrową żywność i zdrowy styl życia. Pomysłodawcą konkursu i przewodniczącym jury był pan Piotr Zaczkowski.
      O zwycięstwo wałczyły trzy filmy. Oto wyniki:

      1. Warzywka są…­ Autorzy: Mateusz Belicki, Szymon Nawrot, Konrad Olesiński, Dawid Zapart – klasa VI;
      2. Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrów jak ryba – Autorzy: Kinga Motyka, Julia Krawczyk, Barbara Leśniewska, Milena Koncewicz – klasa V;
      3. Witaminki, witaminki…Autorzy: Kinga Wyrozumska, Estera Markowska, Joanna Laskowska, Patrycja Krakowska.

       

      Trzeci konkurs, w którym rywalizowały ze sobą klasy IV-VI, polegał na rozpoznawaniu smaków owoców i warzyw. Organizatorzy przygotowali 18 produktów (m.in. kiwi, oliwki, papryka, ogórek, kapusta kiszona, winogrono), które uczniowie musieli rozpoznać jedynie za pomocą dwóch zmysłów – smaku i węchu. Zwyciężyła klasa V, która rozpoznała 15 smaków, drugie miejsce zajęła klasa VI z 13 rozpoznanymi smakami, trzecie wynik wywalczyła klasa IV, odgadując 12 smaków.

      Kolejnym punktem obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania było wzięcie udziału w quizie na temat zdrowego stylu życia. Obejrzeliśmy również odcinek programu Wiem, co jem Katarzyny Bosackiej, dotyczący niezdrowych przekąsek typu chipsy, krakersy, paluszki itp.

      Celem nadrzędnym tych konkursów było zachęcanie uczniów i ich rodziców do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia oraz popularyzowania wiedzy o zdrowej żywności i jej wpływie na nasze zdrow

                 OPRACOWAŁ – Piotr Zaczkowski