• 30 września 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Oprócz tradycyjnych życzeń dziewczyny wręczyły chłopakom fantastyczne prezenty: krawaty własnoręcznie wykonane, piłki nożne, różnego rodzaju gadżety i oczywiście  mnóstwo słodkości. Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował zawody sportowe. Odbyły się dwa mecze piłki nożnej.  Pierwszy mecz to zmagania chłopców z klasy VI z chłopcami z klas IV i V. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. W drugim meczu  zmierzyły się dwie drużyny, drużyna dziewczyn z drużyną chłopców. Mecz był niezwykle zacięty, wyrównany. Ostatecznie zwyciężyli chłopcy 4:3.

       Opracował – Piotr Zaczkowski 

     • 27 września 2016 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził wyboru Rzecznika Praw Ucznia na rok szkolny 2016/2017. Społeczność uczniowska zdecydowała, że ponownie Rzecznikiem Praw Ucznia zostanie Piotr Zaczkowski, który zdobył 26 głosów. Głosowało 44 uczniów.

      Piotr Zaczkowski

     • 26 września 2016 roku w ciepły, ale mglisty dzień obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tuż po pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Filharmonii Świętokrzyskiej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wyszli na plac przed szkołą, gdzie czekały już ogromne dwa ogniska, w których od godzin porannych piekły się ziemniaki. Apetyt dopisywał wszystkim.

                                                                                        Opracował – Piotr Zaczkowski

     • 21 września 2016 roku zorganizowaliśmy wycieczkę do Dymin, miejsca, w którym znajduje się schronisko dla bezdomnych zwierząt. Drugim punktem eskapady była Tokarnia, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej.
      W schronisku przekazaliśmy karmę dla zwierząt, która pochodziła ze zbiórki, która odbyła się na terenie szkoły. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy. Pracownicy schroniska opowiedzieli, w jaki sposób trafiają tam zwierzęta.
      Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Głównym celem wycieczki było to, aby uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt. Wizyta w schronisku zaowocowała również tym, że uczniowie przejęci losem bezdomnych zwierząt, wybrali psa o imieniu Edek, którego chcą otoczyć wirtualną opieką. Ma ona polegać na cyklicznej zbiórce pieniędzy i przekazywaniu ich na konto schroniska w Dyminach. Za te pieniądze pracownicy schroniska będą mogli  zakupić  dla Edka potrzebne leki oraz karmę, a boks w którym mieszka Edek otrzyma tabliczkę informacyjną: Pies Edek objęty jest wirtualną opieką przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Roalda Amundsena w Skroniowie.
      Pobyt w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni przyniósł mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dzieci zostały podzielone na grupy i uczestniczyły w lekcjach muzealnych. Lekcja pierwsza to: Jak żyły dzieci w dawnej wsi, druga: Dawne gry i zabawy dzieci, trzecia: Bliżej przyszłości.
      Następnie uczestniczyliśmy wraz przewodnikami w dwugodzinnym zwiedzaniu skansenu. Ostatnim punktem pobyty w Tokarni było pieczenie kiełbaski. Zmęczeni, ale zadowoleni około godziny 17.00 wróciliśmy do domów. W wycieczce wzięła udział cała szkoła. Opiekunami byli: Joanna Olszewska, Teresa Fendrych, Zdzisława Witek, Małgorzata Morąg, Anna Markiewicz, Marta Leksa, Anna Zaczkowska, Włodzimierz Walczyński, Hubert Waleron, Piotr Zaczkowski. Organizatorem wycieczki była Anna Zaczkowska.

      Opracował – Piotr Zaczkowski