• liczba odwiedzin: 357489

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI OHP.

12 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy: p. Nina Równicka- doradca zawodowy oraz p. Lukasz Matanek – pośrednik pracy. Przedstawili oni bardzo ciekawą ofertę, w której wyjątkowość polega na: niepobieraniu opłat za wypisanie umowy o praktyczną naukę zawodu, nadzorze nad prawidłowością przestrzegania warunków pracy i systematycznego wypłacania wynagrodzenia, nadzorze nad właściwym szkoleniem, zgodnie z programem nauczania oraz pomocy w rozwiązywaniu problemów pomiędzy uczniem – pracodawcą - szkołą. Przedstawiciele zaprosili młodzież w wieku 14-18 lat do nauki zawodu w szkołach branżowych i w szkole podstawowej z przyuczeniem do zawodu: kucharza, cukiernika, piekarza, fryzjera, sprzedawcy, elektromechanika pojazdów samochodowych, mechanika pojazdów samochodowych, lakiernika samochodowego, murarza-tynkarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownict

• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA.

28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali p. Ewa Wydrych, p. Katarzyna Nowakowska, p Anna Bukowiec i p. Sławomir Strzeszkowski. Uczniowie kl. V, VIIa, VIIb zaprezentowali przepiękny montaż słowno- muzyczny, w którym przypomnieli o znaczeniu uchwalenia tej konstytucji – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Rotę”. Występ młodzieży publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

• KONKURS "PALMA WIELKANOCNA".

Panie: Anna Bukowiec i Sylwia Kisiel zorganizowały dla grup: „Pszczółki” i „Biedronki” świąteczny konkurs na „PALMĘ WIELKANOCNĄ”. Ze względu na dużą liczbę uczestników jego rozstrzygnięcie zostało przedłużone. Profesjonalne jury przyznało I miejsca: Michalinie Bętkowskiej, Marcelowi Buczak i Glorii Staneckiej, a II miejsca: Jakubowi Nawrot, Marcelince Blicharskiej, Nadii Gocał, Milence Nowakowskiej i Tosi Zaczkowskiej. Uczestnicy za wykonanie cudownych prac zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Każdemu z dzieci zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które zostało zamieszczone na stronie naszej szkoły. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

• WYNIKI KONKURSU - "PANI WIOSNA".

Panie: Anna Bukowiec i Sylwia Kisiel zorganizowały konkurs pt: „Pani Wiosna”, w którym wzięły udział dzieci z przedszkoli w Gminie Jędrzejów. Uczestnicy mieli wykonać Panią Wiosnę, korzystając z przeróżnych technik i wybranych przez siebie materiałów. Do organizatorów wpłynęło około trzydziestu prac. Wszystkie były tak piękne i kolorowe, że ciężko było wyłonić zwycięzców. Po burzliwych naradach profesjonalne jury przyznało następujące miejsca:

• Partnerzy

• EduPage