• liczba odwiedzin: 316427

• KONKURS - "MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ".

W maju uczniowie klasy VIa i VIb wzięli udział w konkursie na wiersz-rymowankę i konkursie plastycznym organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie z zakresu profilaktyki uzależnień „Młodość bez uzależnień”. Nadrzędnym jego celem była popularyzacja wiedzy na temat uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki narkomanii. Uświadomienie dzieciom i młodzieży występujących zagrożeń i kształtowanie ich pozytywnego wizerunku oraz promocja zdrowych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. Pierwsze miejsce w konkursie na wiersz zajęła Oliwia Lato z klasy VIa, natomiast dwa wyróżnienia w konkursie na plakat zdobyli: Zofia Kasza i Antoni Kasza z klasy VIb. Wszystkim uczniom biorącym udział serdecznie gratulujemy za pięknie wykonane prace.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS - "STROFY DLA ŚW.JANA PAWŁA II".

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie poetyckim pt.: „Strofy dla Św. Jana Pawła II”, który ogłosiła Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Uczestnicy mieli napisać wiersz o Św. Janie Pawle II ukazującym informacje np.: o Jego dzieciństwie, kapłaństwie, pontyfikacie. Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na samodzielność pracy, dobór słownictwa, środków stylistycznych, poprawność językową oraz rymy. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół. Jesteśmy bardzo wdzięczni pomysłodawcom konkursu za zaproszenie, ponieważ tylko nasza szkoła reprezentowała gminę Jędrzejów. Z wielką radością informujemy, że spośród 29 wierszy I miejsce w pierwszej kategorii zajęła Martyna Nowakowska z kl. VIa razem z uczniem ze szkoły z Pawłowic, a II miejsce w drugiej kategorii zajął Igor Fiutek z kl. VII. W

• KONKURS - "RYCERZ NIEPOKALANEJ I MARYJA".

Panie: Halina Sutowicz oraz Katarzyna Nowakowska przygotowały konkurs plastyczny pt: „Rycerz Niepokalanej i Maryja”. Wzięli w nim udział uczniowie kl. IV-VIII: Oliwia Lato, Oliwia Rychter, Klaudia Kruk, Albert Sutowicz, Joanna Prawda oraz Martyna Nowakowska. Uczestnicy mieli ukazać w dowolnej technice wybraną postać Maryi np.: Królowej Polski, Matki Boskiej Częstochowskiej itp. lub Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Prace były tak śliczne, że Pani Ewa Wydrych jednogłośnie przyznała wszystkim pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy. Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostaną przekazane wychowawcom uczniów.

• Partnerzy

• EduPage