• grupa II

    • GRUPA 2 z panią Marzeną Dawidowską

      

     Dziękujemy za sponsorowany przez rodziców dziecka z naszej grupy nowy telewizor i odtwarzacz DVD dla przedszkolaków z grupy II.

                                                                                                   Dzieci, wychowawca, Grono Pedagogiczne,

                                                                                                                            oraz Dyrekcja ZPO w Skroniowie.

     MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

      

     ŚWIĘTO PIECCZONEGO ZIEMNIAKA

     OTO NASZA FOTORELACJA

     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     OTO NASZA FOTORELACJA

     WYCIECZKA PO OKOLICY

     OTO NASZA FOTORELACJA

     SPACER PRZEDSZKOLAKA

     OTO NASZA FOTORELACJA

     13.06.2016 r z wizytą do naszego Przedszkola przybyli strażacy z OSP w Skroniowie:druh- Zdzisław Polak i Andrzej Nawrot. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy: I, II, III. Dzieci podczas spotkania wzbogaciły swoją wiedzę o nowe wiadomości m. in. poznały stroje strażaków w zależności od okoliczności ( galowe, koszarowe i bojowe). Dużo emocji budził wielki czerwony wóz strażacki, któremu można było przyjrzeć z bliska i poznać niezbędne wyposażenie. Każdy przedszkolak mógł zajrzeć do środka i przymierzyć hełm strażacki. Największą atrakcją dla dzieci okazał się pokaz rozkładania drabiny strażackiej i lanie wody.Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze. Na zakończenie maluch z grupy I ( Karol Świerczewski) zarecytował wiersz dla strażaków, a wszystkie dzieci podziękowały gościom za ciekawe i pouczające spotkanie.

                                                            Organizator spotkania: Marzena Dawidowska
     Aby obejrzeć zdjęcia proszę zajrzeć do albumu fotograficznego
      

     Dnia 7 czerwca przedszkolaki z naszej placówki udały się na wycieczkę do Jędrzejowa.Najpierw zwiedzaliśmy piekarnię ''Świerkowski'', gdzie dzieci poznały pracę piekarza i sposób wypiekania chleba.Następnie pojechaliśmy do parku, na którym odbyły się wspólne zabawy oraz piknik Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Przedszkola.

                            

                  

     I nadszedł ten dzień DZIEŃ DZIECKA. Dla naszych milusińskich małych i większych przygotowano moc atrakcji. Na boisku szkolnym rozstawiono skakańce - dmuchańce, stoiska ze słodyczami, spotkać można było koleżanki i kolegów z innych szkół. Przedszkolaki mogły słuchać piosenek w wykonaniu starszych uczennic, obejrzeć wozy i sprzęt strażacki.

          

     Ten dzień przedszkolaki zapamiętają w sposób szczególny. Pięknie przygotowane piosenki i wiersze oraz życzenia zaprezentowane zostały przed rodzicami z okazji ich wyjątkowego święta DNIA MAMY I TATY. Przygotowany został także słodki poczęstunek dla rodziców i ich pociech.

                                     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

     W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przedszkolaki wybrały się w odwiedziny do biblioteki szkolnej, gdzie pan Włodzimierz Walczyński pięknie opowiadał o książkach i o tym co można w nich znaleźć. Dzieci wysłuchały różnych opowiadań i legend czytanych przez dorosłych. Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ do wspólnego czytania przyłączyli się także rodzice naszch pociech.

                                           

      

            

     W ten  piękny, słoneczny dzień, przedszkolaki z grupy 1 wybrały się pod opieką pani Marzeny Dawidowskiej na wycieczkę po okolicy. Ubrane w odblaskowe kamizelki pomaszerowały pod budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Skroniowie.