• ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA "TUPROGRAMUJEMY"

          • Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i uczniowie klas 1-2 naszej szkoły wzięli udział w innowacyjnym projekcie „Tu#programujeMY‘’ realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji w partnerstwie z Fundacją Girls Code Fun, zapewniającym wsparcie dla uczniów, nauczycieli i szkół z województwa świętokrzyskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

               Od listopada 2018 r. rozpoczęły się szkolenia w ramach tego projektu. Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu nauki i nauczania programowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów klas 1-3 publicznych szkół podstawowych w woj. świętokrzyskim.

               Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły podnieśli poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania. Trenerzy prowadzący szkolenia omówili zagadnienia dotyczące metodyki nauczania programowania, zaprezentowali najbardziej popularne języki programowania oraz narzędzia do nauki programowania – robota DASH, grę Scottie Go! 

               Po ukończeniu szkolenia nauczyciele rozpoczęli zajęcia  z uczniami. Atrakcją zajęć okazał się robot DASH. Nasi uczniowie w oparciu o scenariusze zajęć i aktywizujące metody nauki stawiali pierwsze kroki w świecie programowania. Przy użyciu tabletów i aplikacji dla robota, tworzyli sekwencje zdarzeń za pomocą  prostego interfejsu. Podczas zajęć zdobyli kompetencje, które  będą procentować na przyszłość  w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia. Dzięki realizacji projektu szkoła zyskała  kadrę nauczycieli klas 1-3 przygotowaną do prowadzenia zajęć z programowania oraz materiały dydaktyczne i 4 roboty, które będą służyć innym uczniom po zakończeniu realizacji projektu. 

            Projekt zakończył się wyjazdem do Kielc organizowanym przez Biuro Projektu na zajęcia rozwijające  kompetencje informatyczne z wykorzystaniem funkcjonalności Lego Mindstorms EV3 poza środowiskiem szkolnym.

          • VI FESTIWAL MECHATRONIKI

          • Nasi  uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w takim festiwalu. Mieli możliwość usłyszeć wiele cikawych informacji, a także zmierzyć się z możliwościami robotów, skonstruowanych przez swoich starszych kolegów.

          • DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

          • Informujemy, że dnia 27.05.2019r. o godz. 16.00 na terenie szkoły odbędzie się spotkanie
            z rodzicami na temat " Bezpieczeństwo dzieci
            i uczniów w placówkach oświatowych"
            z udziałem Policjanta, Pedagoga i Psychologa.

            ZAPRASZAMY

          • DNI SIĄŻKI

          • 9 maja 2019r. w ZPO w Skroniowie uczniowie kl. IVa pod opieką p. Katarzyny Nowakowskiej i

            p. Włodzimierza Walczyńskiego przygotowali akademię z okazji Dnia Książki. Oprócz ciekawych informacji dotyczących historii książki, jej rodzajów i roli jaką pełni w naszym życiu, przygotowano także krótki konkurs. Najmłodsze dzieci zgadywały z jaką baśnią kojarzą się poszczególne rekwizyty, a starsze miały podać tytuł utworu, z którego pochodzi dany cytat. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie znakomicie, za co zostali obdarowani słodkimi upominkami.

             

            Opracowała:

            Katarzyna Nowakowska

          • PRZERWA NA CZYTANIE

          • 08.05.2019r. ZPO w Skroniowie wziął udział w Ogólnopolskiej Akcji - „Przerwa na czytanie”. Koordynatorami tego wspaniałego przedsięwzięcia byli: p. Włodzimierz Walczyński, p. Katarzyna Nowakowska oraz p. Marta Leksa.

            Po trzeciej lekcji w sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VIII, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice, chcąc uczcić Tydzień Biblijny, czytali fragmenty Pisma Świętego: „Przypowieść o synu marnotrawnym”, „O zbłąkanej owcy”, „Nowe przykazanie” itd. Na czwartej przerwie zgromadzono przedszkolaków oraz klasy I-III. Wychowankowie wysłuchali pięknego czytania baśni pt.: „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Wszyscy czytający nie używali mikrofonu, dzięki czemu na sali panowała całkowita cisza i skupienie. W całej akcji uczestniczyło 191 osób.

             

            Opracowała:

            Katarzyna Nowakowska

          • IV Powiatowy Konkurs Kaligraficzny Pisania Piórem w Potoku Wielkim.

          • Dnia 07.05.2019r. dwie uczennice z naszej szkoły: Elena Zapart – kl. I i Barbara Leśniewska –

            kl. VII pod opieką p. Katarzyny Nowakowskiej wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Kaligraficznego Pisania Piórem w Potoku Wielkim. Konkurs adresowany był do dwóch grup wiekowych – klas I-III i IV-VIII. Młodsi uczestnicy mieli do napisania pierwszą zwrotkę wiersza Jana Brzechwy pt.: „Kaczka-dziwaczka”, a starsi cały wiersz Wisławy Szymborskiej pt.: „Nic dwa razy się nie zdarza”.

            Dodatkowo uczniowie pisali krótki fragment z Pisma Świętego oraz wysłuchali wykładu na temat piśmiennictwa i tworzenia ikon – taką niespodziankę przygotowali zakonnicy z Klasztoru Cystersów w Jędrzejowie. Nagrodę książkową otrzymała Elena Zapart – uczennica kl. I Szkoły Podstawowej im. Roalda Amundsena w Skroniowie.

             

            Opracowała:

            Katarzyna Nowakowska